BANER BLOG.png

Najnowsze materiały z bloga prosto na Twój e-mail:

NA START OTRZYMASZ KALKULATORY DLA INWESTORA W EXCELU

Jak się bogacić używając pieniędzy swojego bankiera? Dolf de Roos "Real Estate Riches"Czytając książkę Dolfa (Hiszpania, Marbella, 2014 r.)

Dolf de Roos we wstępie do książki "Real Estate Riches" pisze o tym, że nigdy nie pracował. Skorzystał z chętnie udzielanych przez banki kredytów i zainwestował pożyczone pieniądze w nieruchomości. Rozsądnie zarządzając tymi inwestycjami zgromadził ogromny majątek, wypełniając swoją kolumnę aktywów używając... cudzych pieniędzy.


Dolf de Roos przedstawia w swojej książce najważniejsze zasady inwestowania w nieruchomości, które otwierają oczy ludziom, którym się wydaje, że tego rodzaju inwestycje są tylko dla ludzi dysponujących dużym kapitałem albo że takie inwestycje nie generują wysokich zwrotów.


1) zarabiasz w momencie zakupu nieruchomości (co oznacza, że musisz dokonywać rozsądnych zakupów po cenach niższych niż rynkowe dzięki dobrym negocjacjom i wyszukiwaniu okazji - kupienie i liczenie na wzrost wartości nie jest dobrą strategią), 2) zawsze kupuj od zmotywowanej osoby (żeby kupić taniej, zgodnie z pkt 1), 3) nie zakochuj się w nieruchomości (nie jest dla Ciebie, tylko dla najemcy, ma być kupiona tanio i generować dochód - nic więcej), 4) przy negocjacjach ten, kto pierwszy określi swoje oczekiwania cenowe zawsze przegrywa, 5) działaj pod prąd (rynek się załamuje i ceny spadają? Świetnie, czas na zakupy), 6) staraj się używać jak najmniej własnej gotówki (tak, kredyt na nieruchomość jest na prawdę tani, lepiej wolne środki wykorzystać na poduszkę finansową w postaci zwykłej lokaty), 7) nie sprzedawaj (stare przysłowie o nieruchomościach mówi: "mądry kupuje, głupi sprzedaje"), 8) okazje roku pojawiają się co tydzień (jeśli ich szukasz).


AKTUALIZACJA 2018:


Od napisania tego krótkiego wpisu na blogu minęły 3 lata, a od przeczytania książki Dolfa 4 i nadal to wszystko jest aktualne. Zrobiłem tak, jak radził Dolf i jakoś nie żałuję.


Jego książkę przeczytałem w 2014 r., częściowo podczas wyjazdu do Hiszpanii. Wtedy postanowiłem, że będę jeździł w takie miejsca częściej i niezależnie od posiadania "urlopu". Wszystko jest na dobrej drodze.

153 wyświetlenia0 komentarz

WG Property sp. z o.o.

KRS: 0000560862

NIP: 5213698228

REGON: 36165301800000

  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

Najnowsze materiały z bloga prosto na Twój e-mail:

logo urbum final biale.png

© 2015-2020 WG Property sp. z o.o.

darmowe grafiki czerwone.png