BANER BLOG.png

Najnowsze materiały z bloga prosto na Twój e-mail:

NA START OTRZYMASZ KALKULATORY DLA INWESTORA W EXCELU

Decyzja warta MILION PLN

Treść video mniej więcej odpowiada artykułowi poniżej, więc oglądaj lub czytaj - jak wolisz :) W artykule znajdziesz wykresy i twarde dane obrazujące to, o czym mówię w video, więc warto przynajmniej pobieżnie przejrzeć treść artykułu i przeanalizować przykłady z obliczeniami.W poprzednim artykule na temat mojej inwestycji w mieszkanie na wynajem na warszawskiej Pradze napisałem, że na wkład własny i koszty około-kredytowe w przypadku inwestycji podobnej do mojej potrzeba ok. 70.000 zł. Wyjaśniłem także co zrobić, żeby znacznie zmniejszyć tę kwotę. Wiele osób przejęło się jednak tym, że nie ma takiej gotówki, a inni mają wątpliwości, czy warto zamrozić taką kwotę. Jeśli martwisz się skąd wziąć taką gotówkę na inwestycję, to śledź mojego bloga (wkrótce będę publikował materiały o kreatywnym nabywaniu nieruchomości bez udziału środków własnych). Z kolei jeżeli masz wątpliwości, czy warto zainwestować np. 70.000 zł w zakup mieszkania na wynajem, to zapoznaj się koniecznie z poniższymi obliczeniami.

Czy jest sens wydawać 70.000 zł, żeby później dostawać ok. 1.800 zł miesięcznie? Oto twarde dane:  OPCJA A: 70 tys. PLN wpłacasz na lokatę na 3,5% Jeśli zdecydujesz się, żeby zaoszczędzić 70.000 zł i wpłacisz tę kwotę na lokatę na 3,5% w skali roku, to po 35 latach będziesz mieć 233.351 zł.


Dobry wynik, ale...


OPCJA B: Nieruchomość dająca 1.800 zł cashflow + regularne oszczędzanie na 3,5% w skali roku Jeśli zainwestujesz tak jak ja, czyli 70 tys. zł przeznaczysz na wkład własny pod nieruchomość generującą na czysto 1.800 zł miesięcznie i jeśli 400 zł miesięcznie odłożysz na niespodziewane wydatki związane z tą nieruchomością a 1.400 zł będziesz regularnie odkładać na lokatę oprocentowaną na 3,5% w skali roku, to po 35 latach wyciągniesz z banku 1.141.359 (zarobisz ponad MILION ZŁOTYCH!).


UWAGA: poza milionem złotych w gotówce, będziesz mieć spłaconą nieruchomość wartą co najmniej 400.000 zł (zakładając, że przez 35 lat wartość nieruchomości nie wzrośnie, a to raczej głupie założenie!). Oczywiście do Ciebie należeć będzie decyzja, czy wolisz (1) oszczędzać 1.400 zł miesięcznie i je pomnażać, (2) czy podnieść swój standard życia i np. wziąć sobie za 1.400 zł w leasing komfortowy samochód (który sfinansują Twoi najemcy), (3) czy też powtórzyć taką inwestycję jeszcze kilka razy, osiągnąć wolność finansową i wieść życie rentiera. Jeśli pomieszasz te wszystkie sprawy i np. zamiast zainwestować w nieruchomość włożysz te 70.000 zł do banku i będziesz je przejadał co miesiąc po 1.400 zł, to pieniądze się skończą w nieco ponad 4 lata. Jeśli zainwestujesz w nieruchomość, to stworzysz niewyczerpywale źródło przychodów pasywnych.


Jak mawia Tony Robbins: "Da się przejeść tylko gotówkę, nie da się przejeść aktywów".

Podsumowując: dysponując taką samą kwotą na początku, a podejmując dwie odmienne decyzje (odłożenie na lokatę na 3,5% albo zakup nieruchomości i systematyczne reinwestowanie zysków też na 3,5%), Twój majątek będzie się różnił o niemal PÓŁTORA MILIONA ZŁOTYCH.


Podejmuj więc mądre decyzje, ucz się, zdobywaj wiedzę. Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy w tej chwili, Twoje bogactwo w przyszłości zależy głównie od tego, co wiesz i co potrafisz. Swoją pierwszą nieruchomość na wynajem kupowałem nie mając swojej gotówki na cały wkład własny, miałem wręcz długi (oczywiście wtedy tak na to nie patrzyłem, bo przecież był to "tylko" wykorzystany limit na karcie kredytowej). Wiedziałem jednak jak generować 10-procentowe zyski z nieruchomości i to pozwoliło mi się szybko odkuć. Nie sugeruj się tym, że w przykładzie napisałem, że potrzeba 70.000 zł, żeby zainwestować w nieruchomość. To tylko przykład mający ukazać jak bardzo różnie może pracować taka sama gotówka. Cięgle możliwe jest inwestowanie w nieruchomości z wykorzystaniem bardzo małego wkładu własnego. W grudniu 2016 r. kupiłem nieruchomość na warszawskiej Pradze za 320.000 zł otrzymując kredyt na zakup i remont w sumie w wysokości 374.000 zł. Obecnie może być już nieco trudniej uzyskać kredyt z 10% wkładem własnym, ale mój doradca do spraw finansowania nieruchomości ciągle znajduje dla mnie dobre rozwiązania pozwalające minimalizować wkład własny.


Ciągle da się kreatywnie nabywać nieruchomości na wynajem i tego będę Cię uczył na tym blogu. 


Nie zapomnij zapisać się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje i niepublikowane materiały tylko dla subskrybentów. W prezencie otrzymasz też kalkulator dochodów z najmu oraz kalkulator rentiera. Wystarczy, że zapiszesz się TUTAJ.


715 wyświetlenia0 komentarz

WG Property sp. z o.o.

KRS: 0000560862

NIP: 5213698228

REGON: 36165301800000

  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

Najnowsze materiały z bloga prosto na Twój e-mail:

© 2015-2020 WG Property sp. z o.o.

darmowe grafiki czerwone.png