BANER BLOG.png

Najnowsze materiały z bloga prosto na Twój e-mail:

NA START OTRZYMASZ KALKULATORY DLA INWESTORA W EXCELU

Decyzja warta milion

W ostatnim artykule na temat mojej inwestycji w mieszkanie na wynajem napisałem, że na wkład własny i koszty około kredytowe w przypadku inwestycji podobnej do mojej potrzeba ok. 70.000 zł. Wyjaśniłem także co zrobić, żeby znacznie zmniejszyć tę kwotę. Wiele osób przejęło się jednak tym, że nie ma takiej gotówki, a inni mają wątpliwości, czy warto zamrozić taką kwotę. Jeśli martwisz się skąd wziąć taką gotówkę na inwestycję, to śledź mojego bloga (wkrótce będę publikował materiały o kreatywnym nabywaniu nieruchomości bez udziału środków własnych). Z kolei jeżeli masz wątpliwości, czy warto zainwestować np. 70.000 zł w zakup mieszkania na wynajem, to zapoznaj się koniecznie z poniższymi obliczeniami.

Czy jest sens wydawać 70.000 zł, żeby później dostawać ok. 1.800 zł miesięcznie? Oto twarde dane:  Lokata na 3,5% Jeśli zdecydujesz się, żeby zaoszczędzić 70.000 zł i wpłacisz tę kwotę na lokatę na 3,5% w skali roku, to po 35 latach będziesz mieć 233.351 zł. Dobry wynik...


Nieruchomość dająca 1.800 zł cashflow + regularne oszczędzanie Jednak jeśli zainwestujesz w nieruchomość generującą 1.800 zł miesięcznie i założymy, że 400 zł miesięcznie odłożysz na niespodziewane wydatki związane z tą nieruchomością, a 1.400 zł będziesz regularnie odkładać na lokatę oprocentowaną na 3,5% w skali roku, to po 35 latach* wyciągniesz z banku 1.141.359 zł (zarobisz ponad MILION ZŁOTYCH!).

UWAGA: poza milionem złotych w gotówce, będziesz mieć spłaconą nieruchomość wartą co najmniej 400.000 zł!  Oczywiście do Ciebie należeć będzie decyzja, czy wolisz (1) oszczędzać 1.400 zł miesięcznie i je pomnażać, (2) czy podnieść swój standard życia, (3) czy też powtórzyć taką inwestycję jeszcze kilka razy, osiągnąć wolność finansową i wieść życie rentiera.  Jeśli pomieszasz te wszystkie sprawy i np. zamiast zainwestować w nieruchomość włożysz te 70.000 zł do banku i będziesz je przejadał co miesiąc po 1.400 zł, to pieniądze się skończą w nieco ponad 4 lata. Jeśli zainwestujesz w nieruchomość, to stworzysz niewyczerpywale źródło przychodów pasywnych. Podsumowując, dysponując taką samą kwotą, a podejmując dwie odmienne decyzje, Twój majątek będzie się różnił o niemal PÓŁTORA MILIONA ZŁOTYCH. Podejmuj więc mądre decyzje, ucz się, zdobywaj wiedzę. Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy w tej chwili, Twoje bogactwo w przyszłości zależy głównie od tego, co wiesz i co potrafisz. Swoją pierwszą nieruchomość na wynajem kupowałem nie mając swojej gotówki, miałem wręcz długi (oczywiście wtedy tak na to nie patrzyłem, bo przecież był to "tylko" wykorzystany limit na karcie kredytowej). Wiedziałem jednak jak generować 10-procentowe zyski z wynajmu nieruchomości i wiedziałem, że uda mi się tym sposobem spłacić długi i wygenerować dodatni przepływ pieniężny, zbliżający mnie do wolności finansowej. Nie sugeruj się tym, że w przykładzie napisałem, że potrzeba 70.000 zł, żeby zainwestować w nieruchomość. To tylko przykład mający ukazać jak bardzo różnie może pracować taka sama gotówka. Cięgle możliwe jest inwestowanie w nieruchomości z wykorzystaniem bardzo małego wkładu własnego. W grudniu 2016 r. kupiłem nieruchomość na warszawskiej Pradze za 320.000 zł otrzymując na nią kredyt w wysokości 374.000 zł. W tym roku może być już nieco trudniej, ale nie należy się zniechęcać. Ciągle da się kreatywnie nabywać nieruchomości, czego będę Cię uczył na tym blogu. Nie zapomnij zapisać się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje i niepublikowane materiały tylko dla subskrybentów.


*Wyjaśnienie dla sceptyków: "35 lat, to strategia dla żółwi, chcę być bogaty szybciej!"

Wiele osób, gdy mówię im o strategii opisanej w tym artykule, odpowiada, że 35 lat to zbyt dużo czasu, żeby zarobić milion złotych. Mówią, że to strategia "dla żółwi", że "dorobią się garba" zanim doczekają się tego miliona.


Trzeba w tym miejscu przypomnieć to, co powiedział kiedyś Harv Eker: "jeśli nie wiesz czy zrobić to, czy to, co zrób i to, i to". O metodach Harva możesz więcej przeczytać w TEJ KSIĄŻCE. Ważne jest to, żeby w kontekście inwestowania w nieruchomości na wynajem zrozumieć, że są to inwestycje w znacznej mierze pasywne i oparte na obcym (i tanim) kapitale. Żeby zainwestować w nieruchomość wystarczy, że poświęcisz kilka weekendów na naukę, szkolenia, czytanie i rozmowy z zaawansowanymi inwestorami, znajdziesz dobrą nieruchomość, kupisz ją, wyremontujesz i wynajmiesz. Cały proces możesz zamknąć w pół roku i nie jest to praca na cały etat.


Możesz równolegle pracować nad swoim głównym biznesem i zarabiać pierwszy milion w rok lub dwa jeśli masz takie umiejętności. Inwestycja w nieruchomość da Ci jednak cashflow dla Ciebie i dla Twojej firmy, co może być bardzo przydatne na początkowym etapie rozwoju Twojego biznesu.


Jeśli nie chcesz odkładać 1.400 zł z wynajmu na lokatę przez 35 lat, to możesz tą kwotą zasilać swój biznes i inne inwestycje. Dochód z wynajmu może Cię uratować w chwilach trudnych dla Twojego innego biznesu albo w okresie zmiany pracy.


To, o czym napisałem w tym artykule, nie oznacza, że kurczowo musisz się trzymać planu oszczędzania wszystkich dochodów z najmu przez 35 lat. To tylko przykład mający na twardych liczbach pokazać Ci potencjał inwestowania w nieruchomości. Możesz tę kwotę oszczędzać do momentu zgromadzenia puli na kolejny wkład własny i kupić kolejną nieruchomość, aby później zacząć oszczędzać 2.800 zł miesięcznie i szybciej zgromadzić kapitał na kolejne inwestycję lub strumień przychodów pasywnych dających wolność finansową.


Komentarze czytelników z mojego starego bloga:Jak znaleźć inwestycję na 3,5%?

Przy obecnym oprocentowaniu lokat faktycznie ciężko znaleźć pewną jak w banku inwestycję dającą przyzwoity zysk. Giełda i fundusze inwestycyjne wiążą się ze sporym ryzykiem i wymagają dużo wiedzy i zaangażowania.


1) Produkty strukturyzowane z ochroną kapitału


W TYM ARTYKULE znajdziesz informacje gdzie szukać inwestycji na finansowym dających 100% ochronę kapitału i możliwość czerpania korzyści ze wzrostów kursów na giełdzie.


2) Wspólne inwestycje w nieruchomości


Jeśli chcesz zainwestować z nami w nieruchomości kwotę już od 10.000 zł, to napisz pod adres: kontakt@wgproperty.pl. Poinformujemy Cię, jeśli będziemy posiadali w danej chwili możliwość wspólnego zainwestowania. Jeśli nie, to trafisz na listę rezerwową i będziemy w kontakcie, gdy pojawi się nowa okazja.


NAJBLIŻSZE SZKOLENIE Z INWESTOWANIA W NIERUCHOMOŚCI [ZOBACZ]


189 wyświetlenia0 komentarz

WG Property sp. z o.o.

KRS: 0000560862

NIP: 5213698228

REGON: 36165301800000

  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

Najnowsze materiały z bloga prosto na Twój e-mail:

© 2015-2020 WG Property sp. z o.o.

darmowe grafiki czerwone.png