BANER BLOG.png

Najnowsze materiały z bloga prosto na Twój e-mail:

NA START OTRZYMASZ KALKULATORY DLA INWESTORA W EXCELU

5 książek o nieruchomościach, które musisz przeczytać


O inwestowaniu w nieruchomości:


Dolf de Roos "Real Estate Riches: How to Become Rich Using Your Banker's Money" - książka wprawdzie po angielsku, ale napisana bardzo przystępnym językiem. Światowy bestseller, absolutna podstawa, warto się wysilić i odświeżyć swój angielski ;) Robert Kiyosaki "Bogaty Ojciec Biedny Ojciec" - miałem o tym nawet nie pisać, bo przecież wszyscy czytali Kiyosakiego... A może Ty nie czytałeś? To czas najwyższy ;) Bartosz Nosiadek "Zarabianie prawdziwych pieniędzy" - Bartosz jest inwestorem w nieruchomości i deweloperem, dzięki flipowaniu mieszkaniami został milionerem. W Polsce, w niedużej miejscowości. To pokazuje, że jednak się da! Warto się od niego uczyć (książka niestety aktualnie wycofana ze sprzedaży, ale można nabyć jego nową książkę "Zarabianie uczciwych pieniędzy"). Z tego, co wiem, Bartosz wycofał pierwszą książkę z powodu tego, że zbyt duży nacisk kładł tam na finansowanie nieruchomości kredytem, przez co czasami wpadał w tarapaty. Myślę, że warto poznać różne strategie inwestowania w nieruchomości i nauczyć się rozsądnie zarządzać ryzykiem. Ja sam używam kredytów hipotecznych do finansowania nieruchomości, ale zawsze staram się równoważyć je generowaniem odpowiedniej ilości gotówki z biznesu, żeby mieć w razie czego poduszkę finansową.


Pomocne przy kupowaniu mieszkań na wynajem i na flipa:


Ken McElroy "ABC jak inwestować w nieruchomości" - książka jest wprawdzie ogólnie o inwestowaniu w nieruchomości, ale posiada cały szereg praktycznych porad jak wybrać i kupić odpowiednią okazję, dlatego umieściłem ją w tej kategorii. Dowiesz się z niej jak uzyskać odpowiednią cenę za nieruchomość praktycznie jej nie negocjując oraz jak budować portfel mieszkań na wynajem. Marcin Marczak "Jak kupować nieruchomości poniżej ich wartości rynkowej" - jedna z pierwszych książek jakie przeczytałem na temat nieruchomości. Kupiłem ją jak byłem studentem i mieszkałem w małym, wynajmowanym pokoiku. Teraz, zaledwie 5 lat później, sam wynajmuję studentom takie pokoiki :) Więc wiedza, o ile się ja zastosuje, działa. Marcin tłumaczy w tej książce podstawy dotyczące szukania dobrych okazji i zmotywowanych sprzedających gotowych opuścić cenę. Zdecydowanie polecam. Robert Mayer "Jak wygrać każde negocjacje" - książka absolutnie genialna i konieczna do przeczytania dla każdego przedsiębiorcy, nie tylko w branży nieruchomości. Na pewno bardzo pomoże Ci w kupowaniu mieszkań w dobrej cenie i w atmosferze przyjemnych dla obu stron negocjacji. Podstawa w negocjacjach to wzajemna sympatia, czego nauczyłem się od Roberta Mayera.

O zarządzaniu najmem:


Sławek Muturi "Zarządzanie najmem" - temat za którym nie przepadam, dlatego radzę go przestudiować wszystkim obecnym i przyszłym inwestorom, którzy zastanawiają się, czy samemu zarządzać najmem, czy oddać to profesjonalnej firmie. *dodatkowe książki, które przeczytać warto: Jak znaleźć i kupić mieszkanie - jedna z pierwszych książek jakie przeczytałem na temat kupowania mieszkań, absolutne podstawy, dobre dla zupełnie początkujących.


A TUTAJ możesz pobrać bezpłatnie obszerny fragment mojej książki:


3,766 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

WG Property sp. z o.o.

KRS: 0000560862

NIP: 5213698228

REGON: 36165301800000

  • Facebook - Grey Circle
  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

© 2015-2021 WG Property sp. z o.o.

Kontakt:

wojciech@wojciechgil.pl

W sprawie usługi

Inwestora Zastępczego:

inwestor.zastepczy@wojciechgil.pl

Konsultacje:

konsultacje@wojciechgil.pl

Najnowsze materiały z bloga prosto na Twój e-mail:

darmowe grafiki czerwone.png