top of page
5.jpg

O MNIE

Swoją przygodę z inwestowaniem zaczynałem jako student w 2007 r. z kilkoma tysiącami zł oszczędności. Niedługo po moich pierwszych (nieprzemyślanych) inwestycjach wybuchł największy za mojego życia kryzys finansowy związany z amerykańskim rynkiem nieruchomości i kredytami subprime (lata 2007-2009).

Straty jakie wtedy poniosłem skłoniły mnie do systematycznej nauki inwestowania, finansów, ekonomii oraz do śledzenia zmian zachodzących na świecie.

Po bolesnych stratach nadeszły czasy wzrostów, co nauczyło mnie jak duże mogą być wahania na rynkach finansowych, jak ogromne generują ryzyko i jak duże dają szansę na zarobek. Ponieważ pierwszych inwestycji dokonałem za namową pracownika banku, który pokazał mi historycznie dobre wyniki funduszy inwestycyjnych, nauczyłem się, że nie można ufać ani "ekspertom", którzy są w rzeczywistości sprzedawcami oraz że "historyczne wyniki" niewiele znaczą.

Przez kolejne lata studiowałem historię i prawo na Uniwersytecie Warszawskim. W międzyczasie pracowałem w skupie książek do antykwariatu, udzielałem lekcji gry na gitarze basowej, pracowałem jako manager w Narodowym Instytucie Audiowizualnym i jako doradca finansowy (słabo szła mi sprzedaż, bo chciałem ludziom uczciwie doradzać, zamiast sprzedawać kiepskie produkty finansowe).

 

Ostatecznie, pod koniec studiów - w związku z pisaną przeze mnie pracą magisterską z prawa podatkowego - wylądowałem w pracy w kancelarii radców prawnych zajmującej się głównie prawem podatkowym.

 

Przez te wszystkie lata stale oszczędzałem i inwestowałem gromadzone środki na rynku finansowym aby docelowo zainwestować je w nieruchomości pod wynajem i zbudować swoją "Wolność Finansową". Wiedziałem już z czasów kryzysu, że rynki finansowe dają świetnie zarobić, ale żeby osiągnąć wolność finansową i spokojne przychody pasywne, należy szukać zdecydowanie bezpieczniejszych inwestycji.

Zanim mogłem kupić własne nieruchomości, w 2013 r. założyłem spółkę Home Share sp. z o.o. zajmującą się podnajmem mieszkań w Warszawie aby nauczyć się tego biznesu i zarobić dodatkowe pieniądze na własne inwestycje. Były to czasy, kiedy komunikacją miejską woziłem po Warszawie farby, zlewy i różne mniejsze meble do wyposażenia mieszkań w podnajmie, bo nie miałem jeszcze wtedy samochodu.

Po kilku latach pracy jako prawnik i prowadzenia po godzinach firmy podnajmującej nieruchomości, zainwestowałem w mieszkania na wynajem w Warszawie i w Toruniu, z których czerpię obecnie prawdziwie pasywne przychody. Gdy dochody z najmu przewyższyły dochody z pracy na etacie, postanowiłem porzucić karierę w doradztwie podatkowym i zająć się już wyłącznie inwestycjami.

 

Taką samą strategię pomagam obecnie zrealizować wielu innym osobom, których celem jest Wolność Finansowa.

Obecnie jestem właścicielem 3 spółek, które zajmują się obsługą rynku nieruchomości w zakresie wyszukiwania okazji, pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, projektowania wnętrz, zarządzania najmem i grupowych inwestycji w nieruchomości.

Prywatnie poświęcam czas wygenerowany dzięki przychodom pasywnym na czytanie, spędzanie czasu z żoną Alicją (która zajmuje się ze mną także projektowaniem wnętrz), inwestowanie na rynkach finansowych, które nadal jest moją pasją (mimo bolesnych przeżyć z 2007 r.) oraz na podróże (szczególnie do pokochanej prze nas Portugalii).

WYSTĄPIENIA PUBLICZNE

9.jpg

Prelekcja na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu dla Studenckiego Forum Business Center Club

54521567_2481320655230208_38285903608340

Prelekcja w Białymstoku na zaproszenie Studenckiego Forum Business Center Club Region Białystok (foto: Monika Woroniecka)

bottom of page