kRobert Kiyosaki "Kwadrant przepływu pieniędzy" - jeśli czytałeś już "Bogatego ojca" to czas uzupełnić wiedzę. Kiyosaki w "Kwadrancie przepływu pieniędzy" rozszerza znacznie zagadnienia związane z podziałem społeczeństwa na pracowników etatowych, samozatrudnionych specjalistów, biznesmenów i inwestorów. 

Dzięki tej książce zrozumiesz lepiej jak poruszać się między "kwadrantami" i że nie najważniejsze jest to ile zarabiasz pieniędzy, ale JAK je zarabiasz. Poznasz ograniczenia działań w danych kwadrantach, zrozumiesz co da się zrobić i osiągnąć w każdym z nich. 

Dzięki tej książce będziesz podejmował lepsze decyzje i zaoszczędzisz sobie wielu rozczarowań. Z góry będziesz wiedział, że z mentalnością "zrobię wszystko sam" nigdy nie zbudujesz dużego biznesu. Zrozumiesz też jakie ryzyka niesie za sobą biznes i zrozumiesz, że biznes i inwestycje, to kwadranty wzajemnie się uzupełniające. 

Nie każdy dobry biznesmen okazuje się dobrym inwestorem, ale każdy dobry inwestor powinien znać się na biznesie. Jeśli weźmiesz się za inwestowanie w cokolwiek bez tej wiedzy, jest duże prawdopodobieństwo, że będziesz tylko "kupował losy na loterii" zamiast stać się "właścicielem kasyna". Kasyno zawsze wygrywa, hazardziści rzadko ;) Naucz się jak wygrywać w biznesie. Ta książka może okazać się pomocna.

Tony Robbins "Money Mistrzowska Gra" - Tony jak zwykle strasznie się rozgadał i napisał cegłę na ponad 800 stron... Ale ten gość wkłada całe serce we wszystko co robi i jestem pod ogromnym wrażeniem jego pracowitości. Ta książka mogłaby być znaczenie skromniejsza i też by się sprzedała. Tony nie chciał jednak ograniczać się do pieniędzy. Jest specjalistą od rozwoju i od realizacji celów, które dają człowiekowi szczęście. Tak też podszedł do tematu pieniędzy.

"Mistrzowska gra" uświadomi ci ile pieniędzy potrzebujesz, żeby zostać rentierem i wieść wymarzone życie. Co więcej, Tony wybije Ci z głowy, że potrzebujesz milionów! Jak już zrozumiesz ile potrzebujesz, Tony zdradzi Ci strategie inwestycyjne największych inwestorów żyjących obecnie na świecie: ludzi, do których dzwoni prezydent USA albo prezes McDonald's, żeby stworzyć odpowiedni instrument finansowy, który mógłby zabezpieczyć gospodarkę USA albo... cenę kurczaka na McNuggets uzależnioną od ceny drobiu na świecie...

Tony wypytał o inwestycje zarządzających największymi funduszami inwestycyjnymi, które zarabiały w trakcie wszystkich ostatnich kryzysów (podczas, gdy inne fundusze traciły po 50%). Z książki tej poznasz bardzo konserwatywne i ostrożne strategie, które pozwolą zabezpieczyć i regularnie pomnażać Twój majątek.


T. Stanley, W. Danko "Sekrety amerykańskich milionerów" - dzięki tej książce zrozumiałem, że zostanie milionerem to wcale nie takie odległe marzenie. 

Książka ta miażdży wszystkie stereotypy na temat milionerów. Myślisz, że milionerzy jeżdżą drogimi samochodami i jedzą wytworne posiłki? Gdy Stanley i Danko, dwóch socjologów badających amerykańskich krezusów, zaprosili grupę milionerów w celu przeprowadzenia z nimi ankiety, przygotowane zostały wytworne przekąski w eleganckiej sali. Ku zdziwieniu badaczy pod budynek podjechały dość tanie pickupy, a wysiedli z nich goście w jeansach i flanelowych koszulach. Gdy weszli do sali z przekąskami byli dość onieśmieleni, szukali coli i orzeszków.

Po badaniach prowadzonych przez 20 lat okazało się, że statystyczny amerykański milioner ma niewielki rodzinny biznes, jeździ Fordem Explorerem, nosi zegarek Seiko (stosunkowo tania, ale dobra japońska marka), a rozwodzi się 7 razy rzadziej niż przeciętny Amerykanin. Z kolei właściciele luksusowych rezydencji i drogich samochodów, to na ogół finansowi bankruci (statystycznie rzecz biorąc, bo są oczywiście wyjątki).

Źródłem sukcesu i milionów na koncie jest konsekwentne prowadzenie interesów i oszczędzanie zarabianych pieniędzy, głównie w postaci inwestycji w akcje dużych i stabilnych spółek. Filozofia zdecydowanie warta poznania i wdrożenia.


T. Harv Eker "Bogaty albo biedny? Po prostu różni mentalnie" - Harv Eker przedstawia w tej książce najważniejsze różnice w mentalności osób biednych i bogatych. Jego seminaria i wykłady zgromadziły miliony ludzi na całym świecie, wiele z tych osób odniosło później sukces, wielu osobom otworzył głowę na dokonanie kolosalnej zmiany w swoim życiu. Skąd to wiem? 

Byłem sceptyczny i jeszcze nigdy nie byłem na "Umyśle Milionera" (wydarzeniu organizowanym w Polsce). Poznaję jednak coraz częściej na innych szkoleniach biznesowych osoby, które były na seminarium Harva i bardzo to sobie chwalą. Dlatego zdecydowałem się w końcu wybrać i w dniach 19-21 maja 2017 będę na seminarium w Warszawie. Jeśli też się wybierasz i chcesz się tam ze mną spotkać, napisz do mnie maila (kontakt@wgproperty.pl).

{ 1 komentarze... read them below or add one }

Najciekawsze materiały prosto na Twojego maila:

Zgadzam się z Polityką Prywatności

O autorze:

O autorze:
Wojciech Gil - przedsiębiorca, inwestor, prawnik. Właściciel WG Property sp. z o.o. (inwestycje w nieruchomości). Z wykształcenia prawnik i historyk, z zamiłowania pasjonat wszelkich form przedsiębiorczej działalności człowieka.

Śledź na Facebooku:

Wojciech Gil. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Reklama:

- Copyright © wojciechgil.pl -Metrominimalist - Designed by Johanes Djogan -