k

Mamy za sobą już drugie szkolenie z cyklu "Warsztat inwestora". Podczas pierwszego mówiliśmy o kredytach hipotecznych dla osób fizycznych, a tym razem o spółkach z o.o., podatkach i zusie oraz o zabezpieczaniu majątku i tworzeniu grupy spółek.

Tematem szkolenia "Jak zbudować bezpieczny biznes i zabezpieczyć majątek" było głównie uświadomienie uczestnikom, że każdy przedsiębiorca może działać jak duża firma, w myśl słów Toma Watsona, założyciela IBM: "Zorientowałem się, że IBM, aby stać się wielką firmą musiał działać jak wielka firma już na długo, zanim się nią stał".

Jak zbudować grupę spółek, żeby zabezpieczyć majątek


Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się jak zbudować grupę powiązanych spółek z o.o. w taki sposób aby zabezpieczyć zarówno majątek firmy oraz majątek osobisty. Prowadząc biznes w ramach grupy spółek można rozdzielić ryzyko związane z prowadzonym biznesem na kilka podmiotów tak, aby bankructwo jednej spółki nie spowodowało upadku całego biznesu.


Jak unikać podwójnego opodatkowania w spółce z o.o.


Jedynym podwójnie opodatkowany strumieniem pieniędzy wypłacanym ze spółki z o.o. jest dywidenda. Uczestnicy szkoleniu dowiedzieli się jak można inaczej wypłacać pieniądze ze swojej spółki z o.o. aby kwota ta nie była podwójnie opodatkowana oraz aby po stronie wspólników była opodatkowana jak najniższym podatkiem PIT.

Uczestnicy poznali sposoby jak wynagrodzenia ze spółki z o.o. opodatkowywać na 8,5% albo zupełnie unikać opodatkowania.

Jak sporządzić umowy ze swoją spółką aby nie płacić ZUS-u


Jeśli decydujemy się na wypłacanie pieniędzy ze spółki z o.o. poprzez umowy zawierane pomiędzy wspólnikiem (jako pracownikiem) a spółką, to należy uważać na ich charakter aby nie wpaść w obowiązek płacenia ZUS-u od całej wypłacanej kwoty (może to być nawet 35% wynagrodzenia!). 

Podczas szkolenia "Jak zbudować bezpieczny biznes..." uczestnicy dowiedzieli się jak bezpiecznie zawierać umowy ze swoją spółką aby nie wpaść w obowiązkowe ubezpieczenie w ZUS-ie.Kiedy członek zarządu odpowiada za zobowiązania spółki z o.o. 


Ograniczenie odpowiedzialności wspólników spółki to dopiero początek zabezpieczenia biznesu. Ktoś musi być prezesem albo członkiem zarządu, a osoby pełniące te funkcje odpowiadają za zobowiązania spółki całym swoim majątkiem. Mają jednak możliwości prawne aby uniknąć tej odpowiedzialności, ale wymaga to konkretnej wiedzy prawnej.

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzieli się jak unikać odpowiedzialności członka zarządu zarówno w przypadku odpowiedzialności z tytułu zobowiązań cywilnoprawnych oraz z tytułu zaległości podatkowych spółki. Rozmawialiśmy o tym, czym jest "właściwy czas" na zgłoszenie wniosku o upadłość spółki i o tym, że dyrektor marketingu może odpowiadać solidarnie za zobowiązania spółki razem z dyrektorem finansowym... Warto posiadać taką wiedzę zakładając spółki ze wspólnikami.

Na szkoleniu nie zabrakło również rozmów w kuluarach. Zobacz zresztą jak było:


zapisz się na kolejne szkolenie{ 1 komentarze... read them below or add one }

Najciekawsze materiały prosto na Twojego maila:

Zgadzam się z Polityką Prywatności

O autorze:

O autorze:
Wojciech Gil - przedsiębiorca, inwestor, prawnik. Właściciel WG Property sp. z o.o. (inwestycje w nieruchomości). Z wykształcenia prawnik i historyk, z zamiłowania pasjonat wszelkich form przedsiębiorczej działalności człowieka.

Śledź na Facebooku:

Wojciech Gil. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Reklama:

- Copyright © wojciechgil.pl -Metrominimalist - Designed by Johanes Djogan -