k

W zeszłym tygodniu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Warsztat inwestora". Rozmawialiśmy o inwestowaniu w nieruchomości w oparciu o kredyt hipoteczny.

Specjalnym gościem miał być Ronald Szczepankiewicz, autor książki "Tajna broń kredytobiorcy", jednak z powodów osobistych nie mógł przybyć. Ronalda będziemy jeszcze na pewno gościli w tym roku, więc śledźcie informacje o wydarzeniach, jeśli chcecie się z nim spotkać (najlepiej zapiszcie się do mojego newslettera po prawej, to nic Was nie ominie).

Tymczasem zobaczcie jak było:


Panele dyskusyjne

Pierwszy panel pod tytułem "Jak zbudować zdolność kredytową" poprowadziłem ja. Opowiedziałem o praktycznych sposobach na zwiększenie zdolności kredytowej w kontekście planu zainwestowania w nieruchomość o konkretnej wartości. Bardzo ważne jest to, aby zaplanować wszystko dużo wcześniej. Z każdego rodzaju dochodu zdolność kredytowa buduje się w różnym czasie i w różnej wysokości. Każda zdolność też inaczej "kosztuje" - podatki.Tutaj tłumaczę dlaczego warto zaplanować inwestycję w nieruchomość wcześniej.


Networking


Ważną częścią spotkania był networking. Myślę, że stanie się to naszym zwyczajem. Pomiędzy panelami dyskusyjnymi uczesnicy mogli coś przekąsić, napić się oraz porozmawiać w kuluarach o swoich inwestycjach. Znalazło się wielu doświadczonych inwestorów oraz wiele osób początkujących, dzięki czemu wymiana doświadczeń była, jak mniemam, bardzo wartościowa dla wszystkich uczestników.Gość specjalny

Gościem specjalnym szkolenia była Agnieszka Piesto, czyli pani prezes spółki Lexa sp. z o.o., która inwestuje w nieruchomości. Agnieszka opowiedziała o tym jak inwestuje, na co trzeba uważać dobierając lokatorów i jak wybrać nieruchomości, które przyniosą jak najmniej kłopotów. 

Agnieszka przestrzegła także przed nielegalnymi posunięciami w procesie starania się o kredyt hipoteczny, przestrzegła przed kombinowaniem, które może dla banku oznaczać próbę wyłudzenia kredytu. 

Przede wszystkim należy uważać na to, co się w banku oświadcza starając się o kredyt. Musimy bowiem przyznać się m.in. do posiadanych dzieci, zobowiązań finansowych i innych czynników wpływających na naszą zdolność kredytową. Oszustwo może skończyć się w najlepszym wypadku trafieniem na czarną listę banku, a w najgorszym zarzutem popełnienia przestępstwa.

Jak poradzić sobie z wkładem własnym w 2016 r.


Ostatni panel poprowadziłem również ja. Opowiedziałem na nim, w jaki sposób poradzić sobie z rosnącym w 2016 r. wkładem własnym. Opowiedziałem o moim przypadku, w którym już w 2016 r. bank zgodził się sfinansować nieruchomość na 100% wartości inwestycji (wraz z remontem).Podziękowania i trochę o tym spotkaniu od kuchni...

Cykl spotkań pod tytułem "Warsztat inwestora" przed nami. To było dopiero pierwsze spotkanie w tym roku, a zarazem moje pierwsze spotkanie zorganizowane przeze mnie wraz z czytelnikami mojego bloga. I to właśnie Wam bardzo jeszcze raz dziękuję za przybycie, bo bez Was to spotkanie by się nie odbyło:) 

Przepraszam jeśli były z mojej strony jakieś niedociągnięcia. Sala konferencyjna przetestowana, następnym razem wiem już, że wezmę większą i wygodniejszą. Obiecuję też, że następnym razem dojedzie serwis kawowy. Tym razem miałem z tym mały problem, nie przewidziałem korków o tej godzinie (a oczywiście powinienem... centrum Warszawy 18:00... śnieg...). Miałem zarezerwowany serwis kawowy, ale sam po niego miałem pojechać. Jak wjechałem do Centrum, to zrozumiałem, że muszę sobie szybko odpowiedzieć na pytanie: "albo będę na spotkaniu na czas albo serwis kawowy". Mam nadzieję, że poza brakiem kawy Wam się podobało;)

Jeszcze raz dziękuję za przybycie i do zobaczenia następnym razem.Zobacz, co będzie na kolejnym spotkaniu: tutaj

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o kolejnych spotkaniach, zapisz się do mojego newslettera:

{ 1 komentarze... read them below or add one }

Najciekawsze materiały prosto na Twojego maila:

Zgadzam się z Polityką Prywatności

O autorze:

O autorze:
Wojciech Gil - przedsiębiorca, inwestor, prawnik. Właściciel WG Property sp. z o.o. (inwestycje w nieruchomości). Z wykształcenia prawnik i historyk, z zamiłowania pasjonat wszelkich form przedsiębiorczej działalności człowieka.

Śledź na Facebooku:

Wojciech Gil. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Reklama:

- Copyright © wojciechgil.pl -Metrominimalist - Designed by Johanes Djogan -