k

ja na zjeździe inwestorów w 2013 r.
Dopinam właśnie inwestycję w mieszkanie na wynajem, którą planowałem od bardzo, bardzo dawna. Trwało to może nawet zbyt długo. Człowiek, który mnie tego wszystkiego nauczył zawsze mawiał: "Nie ma żadnych wymówek", "Znajdź deal, a znajdą się pieniądze". Ja niestety nie zawsze słuchałem. Ten człowiek to Piotr Hryniewicz.


Moje zainteresowania nieruchomościami sięgają trzeciego roku studiów. Wtedy czułem, że to co wiem o ekonomii, to zdecydowanie za mało, żeby rozumieć otaczający mnie świat, a już na pewno za mało, żeby wymyślić coś, co uwolni mnie od konieczności pracy do końca życia. Wiedziałem, że na emeryturę państwową nie ma co liczyć, wiek emerytalny, jeszcze nawet nie podniesiony, wydawał mi się odległą przyszłością, a ja liczyłem na to, że jeszcze będzie mi dane trochę pożyć. Nie według schematu: uczeń - student - pracownik etatowy -emeryt, ale jako wolny człowiek w 100% decydujący o swoim czasie. Wiedziałem, że gdzieś jest droga ku temu, i że trzeba tylko poszukać.

Poszukiwania zacząłem w bibliotece uniwersyteckiej bo wtedy jako przeintelektualizowany student czułem, że wiedza może być tylko tam. I o dziwo nawet się bardzo nie zawiodłem. Trafiłem w dziale ekonomicznym na "Myśl śmiało i pokaż na co cię stać" Donalda Trumpa (nie wiedziałem jeszcze, że będzie kandydował na prezydenta). Później w internecie znalazłem kolegę Trumpa, czyli znanego Wam pewnie Roberta Kiyosakiego. Kupiłem szybko jego książkę, ale wiedziałem, że muszę znaleźć kogoś, kto to zrobił w Polsce. I udało mi się znaleźć Piotra Hryniewicza. 

Po tym jak znam Piotra już chyba ze 3 lata mogę powiedzieć z czystym sumieniem: Piotr jest jak Polski Kiyosaki! A może nawet więcej, bo Kiyosaki nie proponuje swoim uczniom wspólnego inwestowania i zarabiania prawdziwych pieniędzy.

Powiem wprost: szkolenie Piotra jest najlepsze na rynku. Wśród inwestorów, którzy dzielą się swoją wiedzą na komercyjnych szkoleniach Piotr jest najlepszy. Byłem na różnych szkoleniach i jedne są lepsze, inne gorsze, ale to co stworzył Piotr to coś więcej niż szkolenie. Klub inwestorów dynamicznie się rozwija, z kwartału na kwartał modyfikuje pomysły i sposoby na inwestowanie oraz realizuje wspólnie duże przedsięwzięcia: zakup nieruchomości, remonty kamienic, budowę deweloperskich budynków wielomieszkaniowych.

Żałuję, że na początku znajomości z Piotrem zabrakło mi odwagi i zaufania. Niedługo po szkoleniu, na pierwszym moim zjeździe inwestorów, dowiedziałem się, że Piotr powołał spółkę, w ramach której można wspólnie inwestować. Po powrocie do domu dostałem na maila dokumenty: umowę spółki, umowę zakupu udziałów, umowę pożyczki do dokonania inwestycji. Nie miałem wtedy ani zbyt wiele gotówki a i nie miałbym pewnie odwagi, żeby zainwestować w małą, nieznaną spółkę. Zainwestowałem tamtego roku na giełdzie. Nie było źle, zarobiłem ok. 20% w skali roku, ale znajomi, którzy zainwestowali u Piotra zarabiali po 30% i nie musieli typować spółek na GPW, to nie był też łut szczęścia. Zarabiali tak w kolejnym roku i w kolejnym... Dobrze wybrane, znegocjowane i dobrze przygotowane do sprzedaży nieruchomości to zawsze jest dobry deal. Tego wszystkiego nauczyłem się od Piotra.Historia Piotra jest inna niż wielu innych nauczycieli i inwestorów. Piotr nie zarabiał majątku w korporacjach i nie inwestował nadwyżek. Tak to każdy potrafi ;) Piotr inspirując się Dolfem de Roosem od początku inwestował na kredyt w celu jak najszybszego osiągnięcia wolności finansowej. Udało mu się w wieku 30 lat i ja, inspirując się Piotrem, mam taki sam cel.

Dlatego właśnie - żeby osiągnąć wolność finansową - Piotr uczy inwestowania tak, żeby nie mieć jakieś 4%, czy nawet 7% w skali roku. Piotr uczy inwestowania tak, żeby cashflow z nieruchomości wynosił ponad 1.000 zł (a przynajmniej ja na takich naukach się skupiałem). To i tak niewiele. Uczniowie Piotra, którzy występują na zjazdach inwestorów pokazują jak robię 4.000 zł czystego zysku miesięcznie z wynajmu nieruchomości (lokalu mieszkalnego!), a nawet więcej.

Zjazdy inwestorów to olbrzymia dawka wiedzy. Mnóstwo inwestorów z całej Polski, prawnicy, doradcy podatkowy, księgowi, specjaliści od ubezpieczeń, od kredytów hipotecznych, specjaliści od negocjacji. To dzięki wiedzy zdobytej od innych absolwentów na zjazdach powstała moja firma Home Share sp. z o.o. (dziękuję Mateuszowi Brejcie z Krakowa!). Dzięki Piotrowi mam jasny plan na moje inwestycje na najbliższe 10 lat, wiem jak zbudować osławioną "wolność finansową" i jestem mu za to niezmiernie wdzięczny.

Gadanie o "wolności finansowej" może już się niektórym kojarzy z jakimś "czary mary" i szkoda na to czasu... Często na szkoleniach tak jest i prowadzący grają tylko na emocjach uczestników. U Piotra jest zupełnie inaczej. Piotr na Praktycznym Seminarium Inwestowania w Nieruchomości uczy obsługi kalkulatora finansowego i podstaw matematyki dla inwestorów (jestem humanistą i dałem radę). To twarde obliczenia, konkretne planowanie i konkretne strategie, które działają, a nie jakieś czary. Zobacz zresztą to nagranie:
Informacje o szkoleniach Piotra znajdziesz tutaj.

Jeśli zechcesz się zapisać, to z hasłem "wojciechgil.pl" dostaniesz zniżkę. Hasło to dostałem specjalnie dla czytelników mojego bloga. Każdy absolwent ma możliwość udzielania zniżek swoim znajomym, więc jeśli podejrzewasz mnie o chęć zarabiania na polecaniu szkolenia, to możesz skorzystać z hasła "absolwent". Nie musisz się przyznawać, że jesteś ode mnie ;) Jeśli skorzystasz z mojego hasła, to dostanę zniżkę na kolejny zjazd absolwentów.

Dlaczego w takim razie napisałem ten tekst?

1) wiele osób pyta mnie o inwestowanie w nieruchomości - nie przekażę Ci wszystkiego, czego nauczyłem się przez ostatnie 3 lata podczas krótkiej rozmowy przy kawie - po prostu jedź do Piotra na szkolenie, a później jeździj na zjazdy inwestorów, poznawaj przykłady z życia setek innych inwestorów i odnajdź swoją drogę!

2) jestem Piotrowi wdzięczny za najwyższą jakość tego co robi, pewnie mógłby już odpuścić, a on ciągle pracuje, żeby jego absolwenci ciągle mieli nowe możliwości inwestowania i zarabiania pieniędzy.

{ 1 komentarze... read them below or add one }

Najciekawsze materiały prosto na Twojego maila:

Zgadzam się z Polityką Prywatności

O autorze:

O autorze:
Wojciech Gil - przedsiębiorca, inwestor, prawnik. Właściciel WG Property sp. z o.o. (inwestycje w nieruchomości). Z wykształcenia prawnik i historyk, z zamiłowania pasjonat wszelkich form przedsiębiorczej działalności człowieka.

Śledź na Facebooku:

Wojciech Gil. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Reklama:

- Copyright © wojciechgil.pl -Metrominimalist - Designed by Johanes Djogan -